Blog

Torebka handmade, tapicerka samochodowa czy projektowanie ubrań?

Jeśli interesuje Cię, tak jak mnie, wszystko co związane z szyciem, nie tylko torebek to wybór nie jest łatwy.

Torebka handmade – jej projektowanie i tworzenie, szycie ubrań dla dzieci, projektowanie ubrań dla siebie, szycie akcesoriów dla domu, w końcu tapicerka meblowa, wszystko to przerabiałam, w mniejszym lub większym stopniu. Skupiłam się na torebkach handmade, ale moje serce, już od paru lat, bije zawsze mocniej do tworzenia tapicerki samochodowej.

Szyjąc torebkę, myślę o akcesoriach dla dzieci jakie chciałabym stworzyć, a szyjąc pluszaki dla dzieci myślę o torebkach i tak to działa od lat, jednym słowem kobieta zmienną jest.

Torebka handmade czy jednak fotel.

A dzisiaj to z pewnością Was zaskoczę! Bo ten post nie będzie o torebkach ale będzie dość mocno związany z tapicerką. Pokrowiec na fotel chyba już się do tego zalicza. Poza tym to był projekt realizowany dla mnie samej, osobiście, więc musiał odczekać kilka miesięcy na swoją kolej. Wiecie jak to jest, “szewc w dziurawych butach chodzi”, torebki lub inne projekty, które chcę sobie samej stworzyć i które od dawna siedzą mi w głowie niestety muszą “wyleżeć” swoje.

Ale przejdźmy do fotela, to klasyczny model Ikeaowski, który początkowo stał w pokoju Antka, potem Poli. Służył mi do ich karmienia. I uwaga miał białe poszycie… (tak sobie teraz myślę, że nigdy nie uszyłam białej torebki) tak, całkiem dobrze się sprawował dopóki dzieci nie podrosły. 

Teraz wykorzystałam go w sypialni i jak się okazało całkiem mu tam dobrze. 

Jeśli chodzi o tkaninę to wybrałam taką dekoracyjną czyli dość gruby splot mieszanki bawełny i lnu w piękne liście. Dobrze się z takich tkanin szyje, w sklepie znajdziecie w nich torebki hobo.

Cały proces zaczęłam od rozprucia pokrowca, usunięcia zbędnych nitek i wyprasowania. Następnie zrobiłam wykroje, wszystkie krawędzie wykończyłam overlokiem a następnie zszyłam razem. Brzmi banalnie, jakieś tak dzyt, dzyt maszyną i gotowe ale w realnym czasie zajęło to całkiem sporo godzin. Efekt końcowy możecie ocenić sami 🙂 

Zobacz nasze nowe produkty
Przewiń do góry
skórzana torebka

Zapisz się do newslettera

i otrzymaj -10% rabat na pierwsze zakupy.